ליווי מתמשך או ריפוי מיידי?

With 5 Comments, Category: איזון חיים, מאמרים,

כתבה: אילת נוי חיימוביץ’

slide-2

עבודת הריפוי היא מסתורין והרפתקה כאחד.

גבר שהגיע אלי לטיפול נראה היה לי כאדם מפוכח, רציונאלי ויחד עם זאת רגיש, אב מסור לארבעת ילדיו, מנכ”ל אחראי ונשוי באושר, המעריך עמוקות את אשתו.

הבעיה שהציג בפני לטיפול היא פסוריאזיס. כידוע זוהי מחלת עור כרונית, שהרפואה הקונוונציונאלית מתקשה ואף לא מצליחה לספק לה מענה.

הנגעים היו בכפות הידיים, במרפקים ומעט על הקרקפת. כמטופל הוא הקפיד להגיע לטיפולים בתדירות של פעם בשבועיים ומידי פעם הצצנו לראות אם יש הקלה כלשהי בתופעה, אבל לא ראינו כל תזוזה במחלה.

במהלך הטיפול פגשנו הרבה אירועים מהעבר ומהילדות והבאנו אור להרבה דפוסים שהגוף שלו ביקש לגביהם ריפוי. הוא הרגיש שהטיפולים מחזקים אותו ומקדמים אותו הן במערכות היחסים בחברה שהוא ממנכ”ל, והן בחייו האישיים ולכן המשיך להגיע לטיפולים, אף שהגוף שלו לא הראה כל סימן לריפוי של הפסוריאזיס.

בשנה הראשונה הוא הגיע באדיקות פעם בשבועיים. בשנתיים הבאות הוא הגיע לפגישות פעם בשלושה שבועות. בשנה הרביעית הוא המשיך להגיע בתדירות של בין 3 ל 4 שבועות. במהלך השנה החמישית לטיפול, כשפתחתי את הדלת לפגוש אותו הוא הושיט ידיו קדימה והראה לי את כפות הידיים שהראו סימנים ברורים לנסיגה של המחלה.

בפגישות לאחר מכן ראינו עוד ועוד נסיגה של המחלה. כיום, כחצי שנה לאחר תחילת הנסיגה, אין סימן לכך שהיה שם פעם פסוריאזיס. הוא ממשיך להגיע לפגישות וממשיך להשתדרג בהתנהלות שלו בחייו האישיים והמקצועיים.

אני מוצאת שתפקידי כמטפלת הוא להציע את המיטב שאני והכלים שברשותי מציעים והמטופל מצדו יכול לעשות נפלאות עם מה שהוא מקבל, או לא.

מה שהמטופל מפיק מהטיפול הוא באחריות שלו ובהתאם ליכולות שלו.

 טיפול של פגישה אחת

לעומת סיפור הריפוי המתמשך, שהוא יותר כמו ליווי, אשתף בריפוי אחר שנעשה בפגישה אחת בלבד.

הגיעה אלי אישה צעירה מהמגזר החרדי לטיפול באסטמה. היא הייתה במצב קשה וכבר היה מותקן בביתה בלון חמצן, כמובן שהיא הייתה צמודה למשאף.

כשנכנסה לחדר הטיפולים קצת הבהילה אותי כשהיא בבת אחת הסירה את הפיאה של שיער ארוך וגולש. אני שלא הייתי רגילה להתפשטות כזו, זה היה נראה לי כמו סיפורים על קירקוף.

כמובן שדי מהר התעשטתי והתחלתי בתהליך הטיפול הרגיל. הגוף שלה כיוון אותנו לאירוע שקרה כשלוש שנים קודם לכן. היא לא הצליחה לזכור מה קרה. ביקשתי הבהרה וקיבלתי שבוע מדויק במהלך חודש פברואר של אותה שנה.

לקח לה זמן ובסוף היא נזכרה שהיא יצאה להשתלמות מטעם משרד החינוך של שבוע שלם.

זה קרה כחודשיים לאחר הלידה של אחד מילדיה. היא השאירה את התינוק בן החודשיים עם אמה ואחותה שהפצירו בה ללכת להשתלמות כדי להתקדם בעבודה והן ישגיחו על ילדיה. הניתוק מהתינוק והמרחק מהבית היו קשים לה מנשוא.

היה לה קשה להתרכז בלימודים באותה השתלמות והיא רק רצתה לחזור הביתה לילדיה ולתינוק שלה. הבאנו אור לאותה תקופה ועשינו כפי שהגוף שלה המליץ כדי לרפא את החוויה הקשה הזו.

כעבור שבוע היא התקשרה אליי ואמרה שהיא לא נזקקת למשאף וגם לא לבלון החמצן.

כעבור שבועיים נוספים היא הודיעה לי שהיא עדיין לא הזדקקה לשום אביזר כדי לנשום והיא מרגישה מצויין ולכן לא תמשיך להגיע לטיפול שקבענו כי הבעיה נפתרה.

היא קיבלה את הריפוי שלה בשלווה ובהכרת תודה, אבל גם עם נינוחות שבאה כנראה מתוך אמונה גדולה בכוחות הריפוי של הקב”ה.

שמחתי בשבילה והתפעלתי מהאפשרות לרפא בקלות, יעילות והצלחה כה גדולה.

 

מאחלת לכולנו בריאות שלמה וחיים מאושרים

5 Comments
 1. Date: ינואר 6, 2015
  Author: איטהל גיל כמון

  אילת , שמחה שהעלית את שני תיאורי המקרה האלה שמחזקים את ההבנה שעומדת בבסיס השיטה , שהגוף מנחה אותנו בתהליך הריפוי ושאיננו יודעים מראש כמה זמן ייקח על מנת לראות שינוי . אני חושבת שנדרשת פה ענווה ענקית. לכל אדם המסע שלו, הקצב שלו, ההיסטוריה ומערך האמונות שלו. יש לנו אפשרות להציץ לרגע קט במרחב הזה , לאפשר לאדם להעלות למודע את שנדחק פנימה, יש לנו את האפשרות לעזור לו להשיב את הבעלות על הכוח האישי שלו ומתוך כך לקחת אחריות ולשנות את מציאות חייו. איזו עוצמה . ליווי מתמשך או ריפוי מיידי?כל ההסתברויות פתוחות בפנינו. איטהל

  Reply
 2. Date: ינואר 7, 2015

  מרתק!!! אין ספק שלגוף יש את קצב הריפוי שלו, כפי שבא לידי ביטוי בשני הסיפורים. המעניין הוא שאין לדעת מראש כמה זמן דרוש לגוף הפיזי כדי לשדר את המנגינה הבריאה...

  Reply
 3. Date: ינואר 9, 2015
  Author: יהודית אחי- דרור

  אילת יקרה, התרשמתי מאד משני תאורי המקרים ! מדובר בשתי מחלות שהרפואה הקונוונציונלית אמנם מייחסת להם אספקטים פסיכוסומטיים, אך אין באפשרותה לזהות את מה שעומד בשורש הרגשי שלהן. באיזון חיים לעומת זאת, אנחנו מודרכים ע״י החוכמה הפנימית של האדם למצוא את הסיבה המדויקת להתפרצות התופעה ולשחרר אותה באופן מיידי, או במהלך הסרת שכבות לאורך זמן, כפי ששני המקרים שהבאת מראים. בהצלחה עם כל המטופלים שלך ! יהודית

  Reply
 4. Date: ינואר 18, 2015
  Author: לימור אלבלנסי

  אט אט, עם הופעת המטופל, ניגלת לנו מוסיקה, שלו, כרגע... ההקשבה למנגינות הגוף וחוכמתו, בליבו של טיפול איזון חיים, מובילה בכל פגישה למסע המהדהד בחייו המשתנים. אלה שתי דוגמאות למנעד רחב של אפשרויות מיוחדות ואישיות למטופלים ולתהליכים. מגוון האפשרויות כמגוון השונות שלנו בעולם כמה כבוד לבחירה האישית של המטופל... הודיה

  Reply
 5. Date: ינואר 28, 2015

  אילת היקרה תודה על תאור 2 המקרים. זה מאוד חשוב לראות את הטיפול המתמשך לעומת המקוצר ואני באופן אישי יכולה להעיד שבעזרת ה- Body Spin טיפלתי באדיקות בשרירנים שהיו לי ברחם במשך שנה וחצי ברמה שלפעמים נדרשתי לטיפולים יום יומיים עד ששמעתי את הבשורה המשמחת שהם נעלמו. חשוב לזכור שלגוף יש את הקצב שלו. תודה לך על השיתוף.

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים